KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13977286
*
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:40:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 16:11:23
1
150 kr
16/5 18:45:15
2
150 kr
16/5 18:45:15
1
150 kr (Budbetjänt)
17/5 20:28:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs mer om Allan Österlind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Allan Österlind
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 16:11:23 | 1 | 150 kr |
16/5 18:45:15 | 2 | 150 kr |
16/5 18:45:15 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
17/5 20:28:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.Läs mer om Allan Österlind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06